Eesnaha alused haavandid, punetus, sügelus 12.12.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Eesnaha all on punased leemendavad laigud ja väikesed haavandid. Kohtati tekitavad sügelust ja nö kibeduse tunnet. Algul olid väikesed punased täpid,kuid need on läinud aja jooksul suuremaks. Juurde tekkis sügelus ja haavandid. Eesnaha alla tekib limajas kiht, mida päevas mitu korda tavalise veega maha pesen.

Varem ei ole selles piirkonnas probleeme esinenud. Olen abielus ja kahe lapse isa. Abikaasa võtab tugevat akne ravimit (Roaccutane) ja seetõttu ei ole me kaitsmata vahekorras olnud mitu kuud ehk alati oleme kasutanud kondoomi .

Kust saaks professionaalset abi, kui elan Muhu saarel? Kas kirjelduse järgi on võimalik soovitada mingit ravimit, mis mure lahendaks?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pimesi kahjuks siin lahendust pakkuda on keeruline. Hügieen esmajoones, aga siin vist põhjus pole. Võite proovida vahetada kondoomi. Mõnikord võib ärritus olla justnimelt kondoomi lisainetest või kondoomi enda materjalist. Esimene abimees on alati perearst. Kui sealt abi ei saa, siis tasub tulla meestekliinikusse vastuvõtule. Selleks, et visiidist suuriim tulu tõuseks, soovitan tutvuda vastavate juhenditega: https://www.kliinikum.ee/meestekliinik/loe-enne-visiiti