Munandi peal väike muna 11.10.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Tekkinud munandi peale hernetera suurune kõva tükk. Käisin ka meestearstil ette näitamas. Öeldi, et soolad? on tekkinud sinna ja et otsest ravi sellele ei ole ning see võibki sellisena sinna jäädagi? Viimase kuuga pisut suuremaks läinud. Sooviks ka Teie poolset lisaarvamust ja nõu. Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui on munandist väljaspool, siis suure tõenäosusega ei ole pahaloomune haigus. Ilma nägemata siiski tarka nõu anda raske. Kõige sagedamini on põhjuseks munandimanuse tsüstid. Aga võib olla ka terve rida muid haiguseid/eripärasid. Soolade koha pealt olete vast millestki valesti aru saanud.