Klamüüdia testimine 06.08.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Mõnda aega tagasi tekkisid imelikud sümptomid, täpsemini paari päevane põletik peenisel, mis seejärel jälle kadus, kuid kindluse mõttes tegin Testikodus.ee keskkonna kaudu PCR meetodil kolmiktesti, käitusin täpselt juhendi järgi, kuid test näitas negatiivset tulemust. Umbes paar päeva hiljem aga teatas kaaslane, kellega olin olnud kaitsmata vahekorras (Ta oli pillide peal) umbes 1 nädal enne testimist, et Tal avastati klamüüdia ning mina olin olnud viimase aja ainukene seksuaalpartner, kellelt see tulla võis, kui just varasemalt olemas ei olnud. Kuna minu testi tulemused olid aga negatiivsed ning lugesin, et PCR meetodil testimine peaks olema väga täpne, siis väga sellele enam tähelepanu ei pööranud ja elasin elu edasi ning tekkis ka uus partner, kes samuti paar nädalat peale vahekorras olemist teatas, et Tal avastati klamüüdia, misjärel tegin uue testi, seekord ainult klamüüdia testimiseks, kuid ka see näitas negatiivset tulemust.

Hetkel nüüd sain viimaselt partnerilt klamüüdia rohud ja täna võtsin esimesed 2 tabletti ning järgneval 4 päeval iga päev ühe tableti.

Kuna ma tänaseks olen 100% kindel, et mul peab olema klamüüdia, kuid testid näitasid negatiivset tulemust, siis kuidas peaksin ennast testima peale rohtude tarvitamist, et teada saada, kas klamüüdia on välja ravitud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina soovitan ennast siiski testida mitte internetis vaid arsti süsteemis. Suguhaiguste uuring koosneb näiteks Ülikooli Kliinikumi meestekliinikus kahest etapist. Esimesega tuvastame põletikureaktsiooni olemasolu ja teisega mikroobide olemasolu. Oluline on ka materjal, mida uuringuks kasutada. Kindlasti peab see olema pikema pausi järel kogutud esmaskusi. Aga eks neid nüansse ole veel. Antud juhul võite soovi korral teha testi meie kliiniku kaudu. Juhise leiate: http://kodu.kliinikum.ee/meestekliinik/loe-enne-visiiti . Soovitavalt 15-20 päeva peale ravi lõppu.