Alakõhu valu kiirgab munandisse 09.03.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

mul on selline probleem, et umbes kuu aega tagasi tekkis tuim valu paremal pool alakehas. Valu ei ole pidev ja vahel kaob ära. Alguses arvasin, et tegemist on pimesoolega, kuid kui seda piirkoda vajutan, köhin või hüppan, siis ei ole valus mingeid muutusi. Nüüd on valu aga hakanud kiirgama paremasse munandisse. Otseselt munand ei valuta, aga on tundlikum.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põhjuseid (tüüpilisemaid) võib olla kaks: alaäge põletik sugutraktis või vastava närvijuure ärritus. Soovitan alustada uuringutega põletiku välistamiseks. Tulge vastuvõtule.