Suguhaigus? 21.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Mis asi see see on? Ja mis ravi sellele on? Katsudes tekitab valu, keskel oleks nagu auk .

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põletik! Selleks, et öelda põhjust peaks teadma seksuaalelu anamneesi, tegema läbivaatuse ja vajadusel ka täpsustavad laboritestid.
Kui ei taandu, siis peaks kindlasti vastuvõtule tulema.
Kui on olnud juhuslikke seksuaalkontakte, siis parem tõesti testida suguhaiguste suhtes. Juhusuhtes oleks üldse targem preservatiivi kasutada!