Ei oska ravida erinevaid haigussümptomeid, mis algasid mehel ja naisel samaaegselt. 01.02.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Naine - 45a. Mees - 43a. Stabiilne suguelu, kuid tavapärasest sagedasemad vahekorrad. Kohati 2-3 korda ööpäevas. Suhe algas aprillis 2016. Varasemaid suguhaiguste kaebuseid pole kummalgi esinenud. Kaebused naisel - viimased 3 kuud pidev urineerimise vajadus (2-3 h), kohati eritub verd, vooluseid ei ole. PAP testid ja ultraheli korras. Hambaraviga väljakirjutatud amoxiliin aitas, kuid nüüd on vaevused tagasi tulnud. Kuna amoxiliin aitas, siis nüüd kirjutati välja zinnat. Kaebused mehel - alates septembrist ülemiste hingamisteede probleemid, pidev köha, hingamistorus valus kipitus(seda on ka varasemalt esinenud), kui ülakeha külma saab (leeveneb isegi siis, kui käsi rindmiku ülaosale asetada). 5 aastat tagasi ilmusid kehale üksikud laigud, mis Dermovatega määrides kaovad, kuid ilmuvad mingil pingelisemal eluperioodil taas.
Kuna kaebused naisel viitavad suguelundite põletikule, siis tahaks, et meid mõlemaid uuritaks samaaegselt. Praegu perearstide vahet sõelumine pole tulemust andnud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Üla- ja alakeha probleemid ei pruugi olla omavahel otseselt seotud. Küll aga soovitan tõesti sugutrakti uuringuid ja ka ravikuurid omavahel sünkroniseerida. Minu jaoks on korduvad kuse-sugutrakti põletikud ühel suhte poolel märgiks, et ka partneril võib olla põletik.
vaid ühe inimese käsitlus enamasti püsivat ravitulemust ei too. Tulge vastuvõtule!