Valu 23.01.17 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Alguseks -minu eesnääre on täiesti korras ning kontrollitud.
Vasaku munandi peal on väike kasvaja "tsüst Teie keeles".
Olen tema olemasolust teadlik ca 4 aastat ning sellega leppinud.
Hetkel aga segab ta tekitatud valuga täiesti minu normaalset elu, vasakul kõhu alaosas on valu, mis lööb ka selga ning munand ise ei kannata ka seda kui aluspüksid vastu puuduvad. Kas kannatada, sest tehnikainimesena tean , et "kõik on närvidest"? Segab loengut pidades või pilli mängides, kus tavaliselt muud asjad varem ei meenunud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Seda tüüpi valu on suur tõenäosusega tõesti närvidest. Seljast lähtuva närvijuure ärrituse tagajärg. Soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule. Esmalt võiks teha selja uuringud, vajadusel ka neuroloogi konsultatsiooni. Enamasti aitab pikem füsioteraapia. Ravimitega saab situatsiooni kindlasti leevendada.