Minu suguelundid 05.12.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Olen kohe-kohe saamas 23, olen 170cm pikk ning kaalun ca 64kg. Minu väga suur mure on selline, et minu peenis ning munandid ei ole siiani "välja arenenud" nö lõppfaasi. Karvakasv tundub olevat normaalne. Olen uurinud internetist jne, ning selle nö Tanneri skaala järgi olen alles 3.staadiumis. Minu hetkelootus on see, et olen lihtsalt veel puberteedieas, kuid ei tahaks seda enam uskuda. Olen varasemalt selle probleemiga Tartu meestekliinikumis käinud ning ka sealt öeldi, et olen hilise puberteediga ning lihtsalt tuleb paar aastat oodata.????

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selline arenguline eripära vajab kindlasti regulaarset igaaastast arengu kontrolli. 23. aastaselt peaks siin küll areng täielikult käivitunud olema, vähemalt Tanner 4-5. Tulge vastuvõtule!