Ümarrakkude kontsentratsioon 13.11.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 46aastane mees , tegin spermogrammi uuringud.
Analüüsi tulemused olid normaalsed, ainuke normist erinev näitaja oli

Ümarrakkude kontsentratsioon miljonit/ml
3,1
≤1 miljonit/ml
Ümarrakkude kontsentratsioon (3,1 miljonit/ml) ületab normväärtust, mis võib viidata põletiku esinemisele suguteedes.

Minu küsimus: Millest see võib olla tingitud ning kas peaks sellega midagi ette võtma? Mingeid muid põletikule viitavaid sümptome ei esine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Spermas on mitut tüüpi ümarrakke - need võivad olla nii spermatogeneesi käigus vabanenud spermide eellasrakud kui ka põletikurakud. Selleks, et teada mis rakkudega tegemist tuleb analüüs teha spetsialiseeritud androloogilises laboris. Puhtalt ümarrakkude alusel põletiku osas spekuleerima ei hakkaks. Võibn vaid öelda, et enam kui 75% eesnäärmepõletikest kulgevad algfaasis (isegi mitu aastat) ilma selgete vaevusteta.