Väikesed valulikud täpid peenise peal 11.10.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Asi sai alguse u. kaks nädalat või pisut rohkem tagasi kui peenise pea muutus pesemise ajal väga valulikuks. Siis olukord veidi leebus aga nüüd on valu jälle ligi nädal aega tagasi ja peenise peale on tekkinud väikesed täpid, millest paar tükki kipuvad juba ka villide moodi välja nägema. Eesnahk on samas justkui kokku kuivanud ja punetab pisut.
Eile immitses ühest täpist pisut verd.
Kui eesnahk on peal siis on tunda aegajalt ainult kerget kihelust. Urineerimisel mingit valu pole ja mingeid eritisi pole täheldanud.
Millega võiks tegu olla ja kuidas selles probleemist vabaneda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

90% juhtudel on eesnahapõletik mehele sugulisel teel leviv haigus, kuid suhteliselt harva suguhaigus. Seega on kõige tõenäolisem kas uus partner või püsipartneri tupekeskkonna muutus. Harvem ka keemiline ärritus preservatiivist või selle lisaainetest. Kui tekib ilma eelneva seksuaalkontaktita kuleks välistada sisemised põletikud - tüüpilisemana prostatiit. Harva võib põhjuseks olla ka mõni raskem üldhaigus - näiteks diabeet. Kuna põhjuseid palju, siis tuleks sellise pikalt püsinud mure korral siiski uuringutega alustada - esmalt esmaskusi ja külv eesnahalt. Arsti juurde minekul võtke kaasa esmane kuseports ja jätke peenis 24 tundi pesemata.