Punnid vöö- ja kubemepiirkonnas 29.09.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimase kuu jooksul olen täheldanud vööpiirkonnas ja sellest allapoole väikseid punne. Suguelunditel neid ei esine ning valu ei tekita. Koguarv umbes 10 ning seni on püsinud stabiilsena. Pesen igapäevaselt. Partner on üks ja kindel.
Viimastel päevadel paistab, et üks punn on paisunud punaseks ja suuremaks.
Miks need tekivad ja kuidas neist lahti saab?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Need väiksed punnid tunduvad olevat viirusliku geneesiga molluskid. Üks siis läinud laiemalt põletikuliseks. Soovitan pöörduda nahaarsti vastuvõtule, kes saab näiteks krüoteraapiaga eemaldada.