Erektsiooni "toetamine" tabletiga 30.08.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Kas 36 aastselt Viagrat, Spedrat vms erektsioonihäire ravimit kasutada on liiga vara? Probleem selles, et tunnen viimasel ajal rohkem kuidas voodis olles erektsioon enam nii hästi ei püsi kui varem. Saan küll hakkama aga ise sooviks rohkem (ma eeldan, et ka partner). Kas kas sellise mitte nii kriitilise probleemi korral võib ravimit kasutada, et voodielu kvaliteeti tõsta?
Tervis ja pereelu korras.

Millist ravimit soovitate? Milline võiks olla ravikuur?

Kas retsepti võiks alustuseks küsida perearstilt ja kas pean kõik selle mure perearstile edastama või saavad nad e-maili teel küsimise peale ka digiretsepti väljastada

Tänud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades vanust (varavõitu!), siis ma soovitaks siiski esmajoones püüda tuvastada muutuse põhjused. Selles vanuserühmas on psühholoogiliste tegurite kõrval olulisemateks erektsioonihäire põhjuseks madalapoolne meessuguhormoonide tase ja eesnäärmepõletik. Mõlemad ravitavad. Kui põhjust ei ole, siis soovitaksin ma küll ühe teise erektsiooni toetava ravimi (retseptiravimeid ei saa avalikult soovitada) madaladoosilist kuuri. Enamasti saab mehed selles vanuses ja haigusfaasis kenasti jälle korda.