Tursunud sooned ja valulikkus peenise juures 23.08.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Peenise pea all, umbes 0.5mm allpool, mõlemal pool külgede peal on tekkinud naha alla tuntavad sooned, nagu veresooned aga tunduvalt tihkemad mida varem seal kohas tunda polnud. Pikkus on neil umbes 1cm ja sujuvalt kaovad ära kui väljaspoolt katsuda. Kui eesnaha alt katsuda, siis need justkui saaksid keskel kokku ja moodustaksid ringi mis nagu oleks natuke paistes. Varem nagu ei mäleta, et seda märganud oleks. Valulik see katsudes pole.

Veel on kurta, et peenise juur (kus peenis kehaga kokku saab ja natuke ka keha sisse) on valulik kui erektsooni korras peenist allapoole suruda.

Kas tegu on mõnda sorti traumaga mis iseenesest paraneb või peaks nende muredega arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilma nägemata on esimesel puhulmkeeruline nõu anda. Suure tõenäosusega on tegemist lümfisoonte ümberkorraldusega. Osa sooni paiguti umbuvad ja tekivad/arenevad siis uued sooned. Enamasti püsib selline tuntav soon kuu-kaks ja siis järk-järgult kaob.
Teise teema puhul saan vaid soovitada, et ärge murdke oma peenist erektsiooniseisus allpoole. See juba iseenesest trauma. Kui valu on ka erektsiooni ajal ilma välise manipulatsioonita, tuleks vastuvõtule tulla.