Küsimus eesnaha kohta 12.07.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Kui olin teismeline, siis kattis eesnahk ilusasti peenisepead. Aga siis millalgi hakkasin onaneerima, olen seda teinud juba sellest ajast, kui olin kuskil 13, paar korda nädalas. Alguses ei tulnud eesnahk hästi üle peenisepea, aga tasapikku hakkas tulema. Nüüd on mind juba mitu aastat vaevanud üks küsimus seoses eesnaha tagasiminekuga. Nimelt ei kata eesnahk tavaolekus peenisepead, nagu pilldil on näha. Samuti ei kata eesnahk sugutipead, kui see on erudeerunud olekus. Kui aga käin saunas, siis enamasti on meestel ikka sugutipea kaetud eesnahaga, väga harva olen näinud neid, kellel on suhutipea tavaolekus väljas, nagu minul. Kas see, et eesnahk ei kata peenisepead, on probleem? Kui jah, siis kui tõsine? Kas mul on võimalik ka saada tagasi selline olukord, kus eesnahk katab peenisepead? Mainin ära veel selle, et kondoomi pealepanemine on natukene keeruline, sest kui panen peale, siis see eesnak läheb väga tagasi, mis põhjustab ebamugavust, võibolla on asi ka selles, et on olnud liiga kitsas kondoom, sest ühe jämedama kondoomiga läks kergesti peale, aga samas peale seemnepurset, kui peenis tõmbus väiksemaks tagasi, siis tundus see kondoom olevat liiga suur. Peaküsimus on aga see peenisepead mitte katva eesnahaga seotud küsimus.

Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on individuaalse eripäraga. Inimene peab olema sõber oma kehaga. Maailmas on umbes miljard meest, kel peenise pea pole eesnahaga kaetud. Elavad kõik kenasti ja ilma probleemideta.