Verevalum ja kühm eesnahas. 05.07.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. 30. juunil avastasin õhtul duši alt väljudes eesnaha sees verevalumi. Samas ei tea, et oleksin eesnahka duši all olles või enne seda vigastanud. Verevalum oli algul ~ 1cm läbimõõduga. 2. juunil oli verevalum laiali valgunud, kui enam-vähem verevalumi keskele ilmus kreemjat värvi kühm, mida algul pidasin rasunäärmeks. Kuna tundus, et see kühm on veidi suuremaks muutunud, korraldasin 3. juunil kaks fotot (kirja manuses). Tänaseks (5. juuli) on verevalumi värv heledamakas muutunud, kuid kreemjas kühm alles. Valu pole verevalum ega kühm kordagi teinud, ei niisama ega katsumisel. Millega võiks tegu olla? Kas seksuaalne suhtlemine kirjeldatud sümptomite puhul on lubatud?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ühtegi fotot siia lisatud ei ole. Keeruline on vaid kirjelduse alusel miskit mõistlikku seletust anda. Kui tänaseks möödunud, siis ilmselt oli tõesti miski verevalum - veresooned võivad harva katkeda ka iseeneslikult. Suurema tõenäosusega oli siiski miski põletikuline protsess. Kui püsib, siis tuleks ikka kindlasti meestearstile ette näidata.