Suguti põletik või seenhaigus 15.06.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mõned päevad tagasi oli sugutil eesnaha all väike punetus, et seksimise ajal andis tunda. See taandus 1-2 päeva jooksul. Nüüd aga olen lähemalt uurinud ja sugutipea all on valged ümmargused moodustised. Tähelepanelikumalt oma keha jälgides on tunne, et natuke annab tunda õhetamise või kipitamise moodi. Meestearsti juurde pidin teise murega tulema augustis. Et kas senini peaks midagi kiiret tegema? Seksimine vist pole soodus sellises seisus, kui siis komdoomiga ainult? Kas kreem võiks olla pigem klotrimasool või dexpanthenol toimeainega?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilti vaadates on need moodustised täiesti normaalsed pärlpaapulid. On teil sela olnud ilmselt kogu aeg. Eesnaha põletik on meestele enamasti sugulisel teel leviv haigus - kajastab eelkõige partneri tupepõletikku või lihtsalt sealse keskonna tasakaalumuutust. Seega oluline on suunata ka partner kontrolli. Senikaua võiks seks olla kaitstud. Ise võite proovida klotrimazooli ravi. Kui ei allu ravile või tekivad nähud vaatamata kondoomi kasutamisele uuesti, tasuks ära teha kuse-sugutrakti põletike uuringud (sperma ja eesnäärme sekreedi uuring).