eesnäärme testi tulemus 2,2 07.04.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist. Viimased 10 aastat olen teinud regulaarselt ultraheli ja jälginud psa väärtust see on köikunud 1,6- 1,9 vahel öeldi et vöib nagu rahule jäda. Viimane möötmine ja ultraheli oli pool aastat tagasi 1,89 öeldi et korras. Sain külma selg valus ja pakitses oli pidev urineerimis häda.Tirtsutasin kogu aeg /selline asi on varem ka olnud kui olen külmetanud /..Nüüd on pidev urineerimishäda ja seljavalu kadunud. Uriinijuga momendil kusagil 1 m ja+ .Läksin igaks juhuks perearstile lasin vereproovi teha ja psa oli oli 2,2.Seekord ultraheli veel tehtud pole.Uriiniproov ja muud verenäitajad olid korras . Ööse käin üks kord kella 3 aegu wc ja siis hommiku kella 6 ajal.Olen mures ega mingit vähki pole. Isa on mul 80 vana eesnääre tal korras.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kaebused ja PSA väike tõus viitavad eesnäärmepõletiku võimalusele. Peaks ära tegema selle haiguse diagnoosimiseks vajaliku täpsustava uuringu - eesnäärme sekreedi testi. Sealt selgub haiguse vorm ja selle alusel saab määrata optimaalse ravi. Vaevuste kõrval soodustab ravimata eesnäärmepõletik eesnäärme kahjustust ja tõstab teiste eesnäärmehaiguste süvenemise või tekke riski.