Valu munandikotis 08.03.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Minu küsimus on selline. Tunnen umbes kolmandat nädalat valu munandikoti ülaosas, seemnejuha ja munandimanuse kokkupuutepiirkonnas. Valu algas paremalt, ent on viimasel ajal liikunud vasakule. Kohati on valu päris terav, siis kaob jälle täiesti. Alakõhtu ega selga valu ei kiirga. Valulikkust urineerimisel ega pärast vahekorda ei esine. Välisel vaatlusel ja ka palpeerides puuduvad igasugused sümptomid. Klamüüdia test oli negatiivne, üldine enesetunne on hea. Aitäh!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kubeme piirkonna valu sagedasemaid põhjuseid on kaks. Esmalt eesnäärmepõletik ja teiseks piirkonda varustavate närvijuurte ärritus. Terav valu on iseloomulikum teisel variandile. Kui magu korras, tasuks proovida esmalt näiteks mõnepäevast ibuprofeeni kuuri. Kui mure jääb püsima, tasuks ära teha eesnäärmeuuringud ja ka kui need korras, siis leiame teile sobiva füsioterapeudi.