Mondori sündroom ehk suguti dorsaalveeni tromboos 12.02.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Suurim probleem hakkas pihta 18.01.16 peale vahekorda.
Tekkis tugev valu suguti piirkonnas mis kuidagi üle ei läinud.Sellele valule eelnes ka ebaharilikult kõva suguti . Mitte midagi sellist nagu tavaliselt .
Kannatasin pea nädala valu ja läksin lõpuks Dr.Gennadi Timbergi vastuvõtule.Uuris ja saatis ultrahelisse.Seal käidud selgus,et on dorsaalveeni tromboos ja seda on ka läbi naha tunda.Veen on kõvasid kohti täis.Kirjutati välja Xarelto ja kästi seda võtta.Öeldi,et see on haruldane haigus ja otsest ravi polegi. Kuna ma nende vastustega rahule ei jäänud siis läksin ITKH tromboosikabinetti nõu juurde küsima. Seal tehti EKG, kopsuröntgen,vereproovid erinevad ja kõhukoopa ultraheli.Midagi imelikku ei tuvastatud. Öeldi,et on 2 varianti:organism suudab trombi ise lõhustada või siis mitte.Mis edasi teha veel ei selgunud. Suur valu on taandunud ja asendunud kerge valuga mis tekib erektsiooni ajal. Lisandunud on ka erinevaid probleeme. Ei seisa normaalselt-vajub lihtsalt küljele ja jääb selliseks "peaaegu" kõvaks. Tavaolukorras tõmbub kuidagi väga väikeseks.Justnagu külma või stressiga ja on suht tundetu ja lõtv .Täpselt selline tunne nagu veri ei käiks üldse läbi.
Teine probleem mis on vaevanud umbes 7-8 a on see,et pikalt ei kesta ja erektsiooni on raskem saavutada kui varem .
Halvemal juhul kestab minuti ja valmis. Lisaks ei paku see ka sellist naudingut kui umbes 10 a tagasi.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Eks iga selline akuutne verevarustusehäire mõjutab erektsioonifunktsiooni. Mida pikemalt ravita olnud, seda suurem mõju. Mis olnud, pole enam tagasipööratav, aga edasi tuleb toimetada peenise verevarustust parandavava raviga. Selleks tuleb siiski arsti vastuvõtule tulla. Teha tuleb hormoonuuringud ja ehk ka peenise veresoonte doppler ultraheliuuring. Sõltuvalt leiust saab siis määrata optimaalse ravi. Õnneks on ravimite arsenal täna suhteliselt hea ja kindlasti leiame lahendustee. Noorpõlve seisu ilmselt küll enam ei taasta. Ka varase seemnepurske ravimid on täiesti olemas.