Cialise kõrvaltoime - pikk spontaanne öine erektsioon 03.02.16 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tarvitan umber 4 aastat suit regulaarselt Cialist. Mõjub väga hästi. Algul kasutasin 10mg, hiljem olen läinud üle 5mg peale, vahet eriti ei ole, toimib ikka, aga tuleb odavam. Toime kestab isegi kauem kui lubatud, pigem 48 tundi kui 36.

Probleem on aga selles, et üha sagedamini eisneb öösel pikaajalist spontaanset erektsiooni, nii siis, kui sugühe on õhtul toimunud kui ka siis kui on ära jäänud. Algab see hommiku poole ööd. Selline erektsioon on ka tihti ka pisut valulik, aga mitte hullusti. Mis peamine, see esineb annul horisontaalses asendis voodis, tüüpiliselt magades, aga ka ärkvel olles. Kui tõusen üles ja kõnnin pisut kodus ringi, siis kaob ruttu ära. Päeval, ärkvel olekul mingit sellist probleemi ei ole.

Cialise kasutusjuhendis on kõvasti hoiatatud, et on priaprismi oht, mis on üks jube asi, erektsioon üle 4 tunni, mis võib põhjustada amputatsiooniga lõppevat peenise gangreeni. Aga kui see juhtub une ajal, siis ei saa ju aru mitu tundi just kestnud on, enne kui on hilja!

Küsimus siis selline, et millega on ikkagi tegemist ja kas on tõepoolest priaprismi oht? Ja mida peaks tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin lihtsalt nõustamise mure. Üheks esmaseks püsiravi positiivseks mõjuks on just öiste ja hommikuste rektsioonide taasteke ja/või tugevnemine. Tegemist on normaalse, suisa positiivse, nähuga. Tegu ei ole kardetud pika erektsiooniga, sest tekib vaid rahutu une faasis, mis üsna lühike. Sellest unefaasist me ka ärkame- sellest ka hommikused erektsioonid. Rõõmu tuleb tunda!
Üks variant, et ravimit võib veelgi madalamas doosis kasutada.