Hormoonuuringu vastused ning ravi 05.12.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Üritame elukaaslasega last saada juba üle aasta, aga seemnerakkude hulk sperma analüüsides on üliväike. Täpsustavad faktid olen teistes lahtrites ära toonud.
Tegin hormoonuuringu ning tulemused on alljärgnevad:

Prolaktiin seerumis/plasmas* 144.3 mIU/L
Progesteroon seerumis/plasmas* 1.6 nmol/L
Luteiniseeriv hormoon seerumis/plasmas* ↑ 11.0 IU/L
Folliikuleid stimuleeriv hormoon seerumis/plasmas* ↑ 21.0 U/L
Östradiool seerumis/plasmas* ↓ 19 pmol/L
Suguhormoone siduv globuliin seerumis/plasmas* 34.0 nmol/L
Testosteroon seerumis/plasmas* 13.06 nmol/L

Kas näitajates on midagi ebatavalist? Kas hormoonravi aitaks neid näitajaid normidesse tuua? Kas meestearstid alustavad sellist ravi? Kas on lootust , et see parandaks spermatogeneesi?

Tänud ette Teie professionaalse tagasiside eest!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt soe soovitus pöörduda lastetuse murega meestearsti vastuvõtule mitte teha juhuslikke analüüse. Antud analüüsides (LH ja FSH ja nende suhe) näha suhteliselt tugev munandi kahjustus. Prognoosi osas peaks teid aga kindlasti läbi vaatama ja kõik uuringud tervikuks kokku sätitama. Enam kui 98% juhtudest on lahendusteed olemas.