pärasoole veritsus 23.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Nimelt probleem selles,et kui käin suuremal hädal, siis hakkab ka pärakust verd jooksma, kohe täiesti vedel ja punane veri on. Väljaheide ise ei ole verine. Mingeid muid probleeme ei ilme sellega(kõht pole kinni), lihtsalt verd hakkab jooksma. Isegi siis hakkab veritsema, kui ei pinguta üldse, vaid julk juba poolel teel väljumas.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Arvestades vanust on tüüpiliseks põhjuseks pärasoole veenilaiendid. Soovitan külastada perearsti, kes saab teha esmased uuringud ja ravi või suunab keerulisema juhu puhul edasi kirurgile või proktoloogile.