Korduv põiepõletik naisel ja mehe seos sellega 11.11.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Olen küll naine, aga kirjutan teile. Mul on korduvad põiepõletikud ja tegin PERHis kõikvõimalikud uuringud läbi uroloogi käe all ja minul mingit viga ei diagnoositud. Põiepõletikud on olnud nii pärst vahekorda kui ka suvalisel ajal ja olen söönud viimati Sulfamethoxazolum/Trimethoprium tablette ja enne seda Ciprofloxacinum tablette, mis mõlemad aidanud, aga siiski tuleb põletik tagasi. Ja viimasel ajal just pärast vahekorda. Seega on probleem hoopis minu elukaaslases? Seda ütles ka uroloog, et tuleks saata mees kontrolli. Ta käis kontrollis ära küll, aga ma ei tea, mis teste ta seal teha lasi, aga dr. ütles, et need olid valed asjad. Kas saaksite konkreetselt mulle siia kirja panna, mis analüüsid minu elukaaslane tegema peaks, et probleemi tuvastada?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sedalaadi probleemid on pea alati komplekssed, partnersuhte mõlema osapoolega seotud mured. Mehel soovitame teha esmaskuse analüüsi põletiku ja mikroobide suhtes, eesnäärme sekreedi uuringu ja/või sperma analüüsi.