Pärmseen peenise otsa peal 25.08.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Juuni lõpus tuli mulle peenise otsa peale punased lõhed, läksin arsti juurde ja tehti teste ja öeldi et see on pärmseen, sain raviks Klotrimasooli salvi ja kasutasin seda nädal. See rohi ei aidanud mind väga, siis sain arsti käest Fucicorti salvi, kasutasin seda nädal aega, lõhed kadusid ära ja siis tulid tagasi kui kreemi ei kasutanud. Olen hetkel siiamaani kreemi kasutanud ja tahaksin teada kas on ka teisi ravivõimalusi? Kardan et kui kreemi kasutamise ära lõetan tulvad lõhed jälle tagasi. Elan seksuaalelu, arst ütles veel et see pole nakkuv haigus. Partneril on kõik testid korras. Kas see on normaalne, et kreemi peab nii kaua kasutama? Tava olekus pole enam üldse lõhesid näha. Peale vahekorda on näha natukene. Praeguseks olen kasutanud kreemi 3 nädalat ja on paremaks läinud. Saadan ka teile paar pilti et saaksite natukene aimu. Kas mingi teine haigus võib ka põhjusada selliseid sümptomeid? Mitte kuskilt midagi ei valuta ega sügele.Pilti peal kreem peal.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pestud-kreemitatud pilt kahjuks palju ei aita. Arst tahab ikka naturaalset pilti näha!
Kui ravi 3-5 päevaga ei aita või tuleb probleem tagasi, siis on miski asi kahe silma vahele jäänud. Antud juhul oleks siiski vaja ära teha eesnaha külv tavamikroobide suhtes. Kuidas analüüsile tulla vaadake meestekliiniku kodulehelt: http://www.kliinikum.ee/meestekliinik/loe-enne-visiiti
Eesnahapõletikud on enam kui 90% juhtudel mehele sugulisel teel levivad haigused. See tähendab, et põhjuseks on enamasti partneri tupepõletik või tupe mikroobse keskkonna häirumine. Kui partnerit raviprotsessi ei kaasa, siis on tulemused pikemas ajaperioodis enamasti kehvad.