Seksuaalvahekorras tingitud haavad ja sügelemine. 14.07.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere päevast lugupeetud dr Margus Punab. Soovisin Teie juurde ka aega, kuid paraku olete puhkusel ja Teil septembrikuu ajad on kinni. Nimelt olen 22-aastane noormees ning mind on painamu hakanud probleem pärast seksuaalvahekorda. Nimelt olen ma hiljuti elukaaslasega hakanud märkama üht probleemi. Tegemist on sügelemise, haavadega peenise pea all ning väikeste punaste laikudega peenise peal. Sügelemine toimub peenise pea ja selle all oleva naha vahel. Probleem esineb pärast seksuaalvahekorda. Haavad on vertikaalsed ja sõna otseses mõttes nagu keegi oleks neid lahti kiskunud. Olen varem olnud suhtes 4 aastat ning mitte kordagi sellist probleemi ei esinenud. Me kasutame elukaaslasega ka lubrikanti (lugesin internetist, et pidi aitama, et ehk on naise vagiina liiga kuiv), kuid paraku see ei aita. Probleem kaob ära siis kui ma kasutan sellist ravimin nimega "Bepanthen Plus". Pärast selle ravimi kasutamist kadusid mul sümptomid üsna kiiresti (pea 2-3 päevaga), kuid kohe kui ma astun elukaaslasega seksuaalvahekorda tulevad need probleemid tagasi. Kas tegemist on minuga või võib olla mu elukaaslases mingisugune probleem? Kas ma peaksin ennast kontrollida laskma ja tema ka? Seksuaalvahekorras ei ole ma vahepeal olnud mitte kellegi muuga kui elukaaslasega. Hiljuti kui kasutasin ravimi ära, siis pärast elukaaslasega uuesti seksuaalvahekorda astudes tulid probleemid tagasi. Mis võib olla probleemiks? Olen väga aktiivse seksuaaleluga (4-5x nädalas seksuaalsed tegevused). Olen sportlane ning ei tarvita mingisuguseid muid ravimeid. Oskaksite palun aidata mind, sest selline probleem tekitab minus seksuaalset frustratsiooni!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mehe eesnahapõletikud, mis tekivad peale seksi on enam kui 90% juhtudest põhjustatud partneri tupe keskkonna probleemidest. Seega on probleemi lahendus tõenäoliselt just partneri poolel. Samas põletik võib tekitada ka eesnaha enda muutuseid - haavandite teke sellele ka viitab, nii et arsti juurest tasuks läbi käia ka teil. Praegu soovitaks teil kuni probleemi lahendamiseni kasutada preservatiivi.