Sperma punakat värvi 07.07.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Minul selline küsimus, Peale vahekorda selgus, et sperma on kergelt roosakas punane ja seal sees ka mingi punakas tükike või midagi sellist. Ennem pole sellist assja täheldanud, et oleks olnud. Teeb natuke murelikuks. Millest selline asi olla võib ja kas see on ka ravitav oleks hea teada. Järgmisel hommikul ka mingisuguse intervalliga kerge tuikamine alakõhus. Kas selline asi võib ka pikemast autosõidust olla tingitud. Kas selline asi võib ka midagi laste saamist mõjutada? Veenivere proov on mõned kuud tagasi ka võetud agasee midagi neg. ei näidanud. kas nii kiiresti võib olla midagi muutunud? Kuidas reg. arsti vastuvõtule ja kas on ka saatekirja vaja perearstilt?
Tänades ette!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Inimese verst võime määrata 2000 parameetrit ja üks test suurt teie kogu tervise kohta ei ütle. Kui on veri spermas, siis tüüpiliseks põhjuseks on kas sugutrakti aktiivne põletik või kunagi läbipõetud põletikud ja nendest tekkinud kivikesed eesnäärmes või seemnepõiekestes. Arvestades vanust, on vähirisk suhteliselt madal. Tulge uuringutele.