pikalt kestnud mure 26.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

8 a tagasi diagnoositi mükoplasmoos, kirjutati välja mingid antibiootikumid mille kuuri läbisin. järgnevate proovide järgi olin sellest puhas, kuid sümptomid põhimõtteliselt säilisid. Sellest ajast saati olen korduvalt käinud Tallinna kliinikus uuringutel aga nende järgi täiesti terve.Arvatakse et mingi seen ja kirjutati valget kreemi mis ei muuda olukorda. tol ajal lihtsalt paari nädalaste intervallidega eesnaha alune läks algul punaselaiguliseks ja levis sis kogu eesnaha alla paariks päevaks ja tekitas kerget ebamugavustunnet. Nädal kuni kaks jälle sümptomid puudusid. Alaselja kangus ja valu on pidev probleem olnud, punetusega kaasneb ka kerge munandivalu. Viimasel ajal on eritanud nagu mingit vedelikku mis paneb eesnaha eesmise osa ja peenise otsa punetama ja kihelema paariks päevaks(poole aasta jooksul 3korda) ja on tunda harva ka hetkeks torkivat valu munandite ja päraku vahel.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

No selliste kaebuste puhul on siiski tegemist miski põletikuga. Siin tuleks kasuks info kogu haigusjuhu kohta. Ise teeksin siin ära eesnahapõletiku kompleuuringud - meil on kliinikus käigus praegu üks uuring, kus saaks need testid ägenemise olemasolul tasuta ära teha. Väga harva võib sedalaadi kaebuste taga olla ka lihtsalt peenist varustava närvijuure ärritus.