lisaküsimus teemale 71448 17.06.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Lisaküsimus eelnevalt esitatud küsimusele (teema 71448) - kui kahtlustan, et on tegu mingit laadi põletikuga ( kuna peenise peal selline pakitsev ja kuum tunne, nii niisama, kui urineerides), ning töös sõltuvalt pole vähemalt paar nädalat kindlasti võimalik eriarsti poole pöörduda, siis kas oleks soovitav või mitte soovitav kasutada ilma mingeid analüüse tegematta ravimit "Ciprofloxacin" - v. siis sõnastaks selliselt - kumb oleks halvem - kas kannatada mainitud sümptomeid 2-3 nädalat ja pöörduda arsti poole või proovida ravimit "Ciprofloxacin" ja pöörduda siis arsti poole 3 nädala pärast.

kui kahtlustan, et on tegu mingit laadi põletikuga ( kuna peenise peal selline pakitsev ja kuum tunne, nii niisama, kui urineerides), ning töös sõltuvalt pole vähemalt paar nädalat kindlasti võimalik eriarsti poole pöörduda, siis kas oleks soovitav või mitte soovitav kasutada ilma mingeid analüüse tegematta ravimit "Ciprofloxacin" - v. siis sõnastaks selliselt - kumb oleks halvem - kas kannatada mainitud sümptomeid 2-3 nädalat ja pöörduda arsti poole või proovida ravimit "Ciprofloxacin" ja pöörduda siis arsti poole 3 nädala pärast.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sellisel juhul soovitaksin ma teil kasutada hoopis Ibuprofeeni 400 mg 2x päevas peale sööki. Ei sobi inimestele, kel olnud probleeme maohaavandiga! Päris pimesi antibiootikumi võtta ma ei soovitaks. Nimetatud põletikuvastase ainega peaksid vaevused leevenema ja ka meie uuringud on raviga avanenud juhade tõttu täpsemad.