Veri peenisest seksi ajal 02.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Seksi ajal tundsin korraks valu peenises ja natukese aja pärast avastasin,et peenise kanalist tuleb ohtralt tumepunast verd.4h hiljem urineerides tundsin kanalis u. 2-3 cm sügavusel õrna kipitust,algul tuli puhas uriin ja pärast tuli ka verd,ju läks haavake lahti.Kas suurema tõenäosusega on tegu lihtsalt veresoone vigastusega?Lähipäevil pean pikaks ajaks välismaale tööle minema.Kas saan ise midagi ette võtta,või haav paraneb ise pikapeale?Kas naisterahval on midagi karta?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt on tegu pikast pausit seksis põhjustatud lisasugunäärmete ületäitumise probleemiga. Soodustavaks tegeuriks või olla sugutrakti alaäge põletik. Siin oleks hea ära teha eesnäärme ja seemnepõiekese ultraheliuuring ja PSA test verest eesnäärmevähi riski välistamiseks. Partnerile otsest ohtu olla ei tohiks.