Vesivill? peenisepea taga 01.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist!

Nimelt on mul selline mure. Pärast vahekorda otsustasin jätta eesnaha tagasitõmmatud asendisse peenisepea taha, seoses sellega, et eesnahk on kohati kitsas ning selle tagasisaamisega on natukene tööd.
Ma kahtlustan, et päeva jooksul aluspüksid koos teksapükstega hõõrusid peenisepea taga olevat hella kohta (kuna kõndida oli ka suhteliselt ebamugav ning kohati valulik, aga mõtlesin, et niimoodi harjutamine on hea selle liigse tundlikkuse leevendamiseks) ja tekkis sinna, mis ma arvan, et on vesivill.

Selline paisumine tekkis 3 päeva tagasi ja läheb iga päevaga suuremaks, arvatavasti pideva hõõrdumise tagajärjel. Mida teha?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on ilmselt parafimoosiga. Kui probleem püsib, siis peaks koheselt pöörduma erakorralise medistiini osakonda ja situatsiooni ära lahendama. Mida pikemalt ravita jääb, seda keerulisem ravida. Kui nahamuutused suured, siis aitab hiljem sageli vaid operatiivne ravi.