urineerimise,eesnäärme probleemid?? 22.02.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

tavalisel vere analüüsil avastati PSA3,57 mikrrohematuuria RR 130/90 mmHg,fr.60x8(verd uriinis)see oli 22.10.2014 ,seejärel 18.11 2014 mõõdeti PSA 4,57 ,pääsesin uroloog Peeter Dmitrevi vastuvõtule seal mõõdeti (ütluse järgi) PSA üle6 ,määrat biopsia .Ma ei taha seda teha (riskid,tüsistused,ei saa tarbida mitmeid antibiootikume,lähnemas kuu pikkune reis).Helistasin doktorile,vastus oli :tuleb tingimata teha ja kui ei taha siis otsi uus arst ja pandi toru hargile.Palusin teha vee üks PSA tulemus:4,37 tehtud 11.02.2015 a.
Olid kerged urineerimis häired (ajas öösel asjale) peale Urinal Akuti tarvitamist need kadusid.Tarvitan neid siiani.On kergemat sorti valu alakõhu (kubeme) piirkonnas (oli ka varem).Internetist kirjandust uurides ei soovitata biopsiat koheselt vaid esmalt tegeleda põletikuliste protsesside ravimisega (eesnäärme põletik,kuseteede põletik ,põie põletik).26.02.2015 saan Teie assistendi Adusoo Virgo vastuvõtule.Paluks eelnevaid nõuandeid ,biopsiat ei pea õigeks ,tuleks teised variadid enne ära kasutada .Parimaid nõuandeid soovides:

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

PSA tõusu põhjustavad kõik eesnäärmehaigused - nii eesnäärmepõletik e. prostatiit, eesnäärme healoomuline suurenemine e adenoom ja ka eesnäärmevähk. PSA väärtuse kõikumist põhjustab eelkõige eesnäärmepõletik. kui põletik suurem, siis hävib enam eesnäärmerakke ja PSA ongi kõrgem. Ka adenoomi puhul võib PSA vahest ajutiselt tõusta, kui suurenenud näärmes verevarustus ei suuda kõiki rakke korralikult varustada.
Seega soovitus - tuleks järk-järgult kõik võimalikud põhjused välistada ja kui vaja, siis ka ikkagi biopsia ära teha.