meestearst 05.12.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere! Orienteeruvalt paar aastat tagasi hakkasin tundma valu munandites. Valu tundsin neid puudutades, näiteks püksilukku avades, püsivat valu ei ole. Algselt ei olnud valu tugev, kuid tasapisi on selline puudutusvalu tugevnenud. Samas peale nii 3-4 puudutust valu taandub. Mõni aeg hiljem munandeid puudutades on aga jälle valulikkus olemas.Samas on valu nagu ka kubemepiirkonda ja kõhu alaosasse kiirgama hakanud. Võimalik, et see vaagnapiirkonna valu on põhjustatud mul hoopis seljavaludest, millega olen aastaid hädas olnud (alaosa närvipõletik), ka praegu on selg haige. Veidi teeb aga ikkagi murelikuks see valu munandites, mis ei taandunud ka ravi käigus.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selja ja eesnäärmehaigused esinevad väga sageli koos. Kui eesnääre korras ja alaselja valud olemas, siis on seos üsna kindel. Alaseljast lähtuvad närvid tagavad mõlema suunalise narviinfo kulgemise ka kubemepiirkonnas ja munandites. Seega on teie kaebustel on väga selge seos olemas. Rääkige sel teemal esmalt oma neuroloogiga. Kui probleemid ei lahene, siis on meil ka mõned partner füsioterapeudid, kes on aidanud sadu samalaadsete vaevustega mehi.