Eesnahka ei saa tagasi tõmmata 29.11.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Esiteks, kaua võib kesta paistetus? Pilt on 37 tundi hiljem (vabandan kvaliteedi pärast), eesnaha tõmbasin tagasi niipalju kui julgesin, erektsiooni korral pole proovinud. Kas on võimalik, et paistetusega tõmbus eesnaha sisemine külg niipalju tagasi, et takistada vereringet peenise peas? Kas venitusharjutused on erektsiooni korral eesnaha enda suunas tõmbamine või eesnahka otsast hoides endast eemale venitamine? Kas on fimoosi ohtu? Sain 13. jaanuariks uroloogi juurde aja, aga hirm on et selle ajaga jõuab seisund halveneda või naha liikuvus ei taastu. Kas tasub alustada juba venitusharjutustega või on paistetus veel võimalik pärast 37 tundi? Peenise ja munandite värvus on normaalne, miski ei valuta, aga suguti ava on kergelt punane ja nahapuntra tõttu rohkem avali lükatud.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks ei leia ma postituse juurest pilti!
Kirjeldused veidi segasevõitu, kuid tundub, et teil võib olla tegemist funktsionaalse fimoosiga e. seisundiga, kus eesnahk ei liigu erektsiooni ajal päris vabalt. Ravi osas saaks miskit nõu anda peale läbivaatust. Eesnaha venitust soovitan ma üldjuhul koos naha elastsust soodustada kreemraviga.
Antud juhul soovitaksin ilmselt paar päeva rahu anda. samas nii hää hügieen kui võimalik. kui turse ei taandu või süveneb, tuleks ehk pöörduda erakorralise meditsiini osakonda.