Caverjec & muse 01.11.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Käies teie kliinikus uuringutel ,määrati mulle erektsiooni häirete raviks caverjecti.Probleem selles ,et seda ravimit eestis saada pole ja apteeker soovitas küsida muse urethral stick.Kuna toimaine on sama ,manustamise viis ainult erinev siis küsiks kas on vahet,kumba ikkagi eelistada? Kui caverjecti (10 mig) oli piisav annus siis milline kogus muset sellele vastab? Kui caverjecti võib muse-ga asendada ,siis kas ka perearst võiks seda välja kirjutada? Ette tänades!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vastab 500 mkg. Samas pole need ravimid päris üks ühele asendatavad. Soovitan proovida mõlemat varianti ja siis valida endale sobivaim. Kuna arst, kes ravimi välja kirjutab vastutab kaude ka tulemuste ja probleemide eest, siis ei saa igalt arstilt nõuda kõigi ravimite väljakirjutamist. Mina näiteks südameravimeid kunagi ei määra. Küsida perearstilt võib ikka. Kui ta tunneb ennast seksuaalmeditsiinis piisavalt kodus, siis kindlasti saate retsepti ka temalt.