munandimanuse valu? 22.09.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere, viimased paar korda on erutes ja eriti pärast vahekorda selline pigistav valu munandi manuses (ma eeldan) Selline tunne nagu keegi pigistaks munadest aga valu jah ise mujal :). Püsib nii tunni pärast vahekorda ja tundub, et nagu masserides küljelt piirkonda on parem. Mis võib valu anda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sedalaadi valu aluseks on enamasti sugutrakti põletik ja/või suguteede osaline sulgus. Peaks tegema sperma analüüsi põletiku välistamiseks ja kui on olnud seksuaalset riskikäitumist, siis ka suguhaiguste testid. Vaevuste leevendamiseks võib kasutada ibuprofeeni, ka ennetavalt.