HPV vaktsineerimine poistel 17.07.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

HPV vaktsineerimist soovitatakse teha ka poistel. Kas 9-aastase poisiga on õige aeg seda hakata plaanima? Mida peaks teadma? Kas vaktsineeritakse ühe või mitme tüve vastu? Kas vaktsineerimine on mitmes etapis? Kas see on valus, nagu räägitakse? Ühesõnaga - oleksin tänulik üldise hariva info eest.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tänase seisuga ma poiste HPV vaktsineerimise koha pealt selget seisukohta ei oma. Pole lihtsalt kindel, et see omab positiivset mõju. Samas informatsioon koguneb vaikselt ja umbes aasta jooksul peaksime oma kliiniku kollektiiviga ka ses osas seisukoha kujundama. Kahjuks head soovitust anda ei oska.