Relifex 22.04.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Sai teie juures uuringud tehtud ja leiti väike seedetrakti põletik mille jaoks kirjutasite välja Relifexi. Lugedes ravimi infolehte oli ära märgitud eriline ettevaatlikus kõrgenenud vererõhu korral mis mul on kohati piiripealne ja natuke kõrgenenud. Kasutan ka Cipralexi mis on selektiivne serotoonini tagasihaarde inhibiitor mille kohta oli ka märgitud eriline ettevaatlikus. Pole veel raviga alustanud. Mida peaks edasi tegema? Kui raviga alustada siis mida täpsemalt nende kahe asja puhul jälgida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestearstid seedetraktiga ei tegele. Ikka põletik sugutraktis. Kirjutatud ravimil on reaalsed kõrvaltoimed mao suunas ja seda ei tohiks kasutada inimesed, kel kalduvus maohaavandile. Muud riskid on teoreetilisemat laadi. Vaid väga väike osa inimesi ei saa ravimit kõrvaltoimete tõttu kasutada. Ravi puhul ongi nii seatud, et arst soovitab ja kirjutab retsepti. Patsient kas ostab kirjutatud ravimi välja või ei osta. Kolmas tase see, et patsient kas võtab väljaostetud ravimit või ei võta. Jõudu otsuste tegemisel!