Valud peenises 13.03.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paar kuud tagasi hakkasid kaootilised pistvad valud peenises mis kestavad umbes kümne sekundiliste vahedega pool tundi ja vahest kauem. Vahest kord nädalas vahest üle päeva. Mõnel hommikul on olnud uriin tume ja olen täheldanud, et väljaheide on verine. Öösiti pean toaletis keskmiselt kaks korda käima. Viimati käisin teie kliinikumis kontrollis vist paar aastat tagasi. Peale eesnäärme suurenemise midagi muud ei avastatud.
Millega võib tegu olla ? Sooviksin teie vastuvõtule tulla. Arvatavalt suunate mind edasi protseduuridele ja siis pean ootama vastuseid , et oletatavalt saaks alustada ravi. Mitmeks päevaks ma peaksin selleks eestisse tulema ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldus viitab kroonilisele sugutrakti põletikule, tüüpiliselt prostatiidile. Ülikooli meestekliiniku Tartu keskuses on võimalik uuringud ära teha kõik ühe päeva jooksul. Igaks juhuks võiks varuda kuni 4 päeva, siis saame kätte ka kõik mikroobide uuringud (kui neid vaja peaks olema).