Mundadid punased 07.03.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mida peaksin tegema, kui mul on munandid juba mitu kuud punased olnud vahel sügelevad. Hetkeseisuga on tekkinud ka paar väikest laiku kubemepiirkonda(pildil)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pilti kahjuks siit ei leia. Munandikoti naha ärritus tuleneb põhiosas välisest ärritusest. Saan aru, et miroobide pool on uuringutega välistatud. Antud juhul tuleks kriitiliselt üle vaadata oma pesumaterjal - soovitan kasutada täisesti looduslikust matejalist pükse. Lisaks vaadata üle mis tüüpi pesupulbrit kasutate. Ehk proovida seda vahetaha leebema vastu. Kolmandaks soovitan mitte kasutada miskeid keerulisi ja alati ja üha rohkem lisaaineid sisaldavaid intiimpesuseepe. Võtta kõige tavalisem lisainetevaba looduslik seep. Kui see ei aita, siis tuleb leida endale hea nahaarst.