noku on pidevalt märg, alakõhus katsudes valus 25.02.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere.

Mure järgmine. Minu 6 aastane poeg kurdab juba umbes kuu aega, et noku läheb pidevalt märjaks. Jääb märjaks pärast pissil käimist kuid läheb märjaks ka suvalisel ajal. Ütleb ka , et alakõhus on katsudes natuke valus. Pidevalt topib käe püksi ja tahab tillut hoida..ütleb , et kuivatab seda. Peale selle meeldib talle kogu aeg oma mune katsuda ja tilli näppida. Eesnahka venitada jms. Ma ei tea kas see on kuidagi seotud huviga oma suguelundite vastu või on teda häirib miski. Minu küsimus on: Kuidas tuleb nii väikese poisi tilli pesta? Kas eesnahka tohib nö. tagasi tõmmata (ta ise vahel teeb seda, mina olen keelanud) Ehk on tegemist halvast hügieenist tingitud põletikuga? Samas, välisel vaatlusel mingit punetust näha ei ole ja laps käib vähemalt üle päeva vannis. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt hügieenist - kui eesnahk liigub, siis peaks pesema ka eesnaha alt. Kui mitte täeilikult, siis sinnamaale, kuhu ilma valuta on võimalik eesnahka tõmmata. Soovitaksin pesta korra päevas lihtsalt sooja veega. Kirjeldatu kipub viitama siiski põletikule. Kui probleem püsib või kordub, siis oleks kasulik ehk lastearsti külastada. Seevendava vahendina võib kasutada loputamist lahja kummeli teega.