suguelundite kasvamine 10.02.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Märkasin, et minu munandid on kasvanud natuke suuremaks.
Oleme mõlemad tüdruksõbraga terved. Rahvuselt pole eestlane ja minu testosterooni level on kõrgem ja ka viimasel ajal ilmselt samuti suurenenud, juuksed langevad välja. Küsingi, et kui kaua suguelundid kasvavad, kõik on muidu normaalne, midagi ei valuta, ainult munandid on natukene suuremaks muutunud. Kas selle põhjuseks on testosteroon?
Või mis võiks olla selle põhjuseks? Kas sellest, et olen noor ja veel kasvan ja keha muutubki kuni kahekümnendate lõpuni või on võimalik mõni haigus, munandipõletik? ja peaksin pöörduma arsti poole ja ennast näitama?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

25 aastasena munandid enam kindlasti ei kasva. Samuti pole munandite kasv seotud testosterooni tasemega. Kui on selge suurenemine, siis tasuks meestearsti vastuvõtule tulla. Kõige tõenäolisem põhjus on munandi ümber kogunev vedelik e. hüdrotseele. Põletik annaks selgelt valu. Täpsemalt saaksin midagi öelda peale läbivaatust ja ultraheliuuringut.