Urineerimine, eesnääre 19.12.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Probleeem algas 2013 märtsist ning on minule olnud ühesugune pea kogu aja - öine urineerimine (1kord). Tunne nagu põis ei saaks tühjaks. Algul öeldi Tartus meestearsti poolt, et tegu on prostatiidiga (arst katsus eesnääret - oli väga valulik). Sõin mitu kuud erinevaid antibiootikume ja lõdvestit, läks paremaks. Kuigi mõne kuu pärast oli keset suve tagasi. Otsustasin loodusravi kasuks- harjutused + raviteed jne. Sellest ei olnud kasu ning pöördusin dr. Vihljajevi poole oktoobri alguses. Tema tegi uriinitestid (A-esmane, B-peale eesnäärme massaaži). Ütles, et eesnääre on normaalsuurusega, ei olnud valulik ja tulemused näitasid (näitajad mõlema puhul samasugused ja korras), et põletikku ei ole. Hakkasin võtma lõdvestit (Xatral). Tõepoolest nädala pärast enam öösiti WC ei käinud ja vähenes urineerimiste arv, uriinivool oli pikem ja tundus, et enne magama minekut tühjenes korralikult ka põis. Kaks kuud võtsin tablette ja kui nüüd sai kuur otsa, tulid ka öised WC käigud tagasi. Elustiil - päeval arvuti taga, muidu spordin aktiivselt 3-5 korda nädalas, toitun tervislikult, ei joo ega suitseta. Kindel seksuaalpartner olemas ja kasutame kogu aeg kondoome. Kas oskate öelda, milles on asi ja mida peaks tegema? Kuidas on seda võimalik ravida?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Mina teeks praegu kohe juurde eesnäärme ultraheliuuringu. Ilmselt kordaks ka sperma ja eesnäärme sekreedi uuringud koos mikroobide külvidega. Selleks, et saada hea ravitulemus peame teadma täpselt kus probleem. Hetkel siiski täit selgust vähemalt kirjast ei selgu.