Valu istudes/füüsilist tööde tehes pärasoole juures 06.12.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist.

Nimelt hakkasin 2-2,5 nädalat tagasi füüsiliselt rasket tööd tehes ühtäkki tundma valu pärasoole avause juures. Iga kord kui sai tööl midagi rasket tõstetud. Kui öö möödas, siis hommikuks ei ole midagi hullu jälle. Otseselt valus ei ole, aga on selline ebameeldiv ja kipitav tunne pärasoole avause juures ja samuti on kõhugaasid pidevalt asju tõstes. Täpselt pärasoole ava kõrvale on tekkinud selline 0,5-1cm laiune ja ca 0,5cm kõrgune valus "kühm". Kõht lahti pole, hädal käies verd ei tule. Millega võib tegu olla? Kas vaja kiirelt arsti poole pöörduda ja kas on tegu millegi eluohtlikuga või mitte?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Suure tõenäosusega on tegemist pärasoole veenilaiendiga. Pöörduge palun oma perearsti vastuvõtule. Vaadatakse üle ja ravi on enamasti kiire ja effektiive. Eluohtlik suure tõenäosusega ei ole.