Lima eritumine 15.11.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Wc-s potil hädal käies pressides eritub peenisest läbipaistvat kleepuvat lima. Vahel harva eritub ka raskusi tõstes. Millest võib see olla tingitud ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Põhjuseks on enamasti kusiti lisanäärmete individuaalne eripära või põletikust tingitud või selle läbipõdemisel tekkiv ärritusseisund. Igaks juhuks võiks veekord ära teha korrektsed suguhaiguste uuringud - ülikooli meestekliinikus oleme üle läinud esmasest kusest analüüsidele. Lisaks ka eesnäärme sekreedi uuring, et välistada eesnäärmepõletik.