Diagnoositud eesnäärme krooniline põletik. 04.11.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Pöördusin oma(meie)murega Medita kliinikusse. Mure seisnes selles, et meil on õnnestunud elukaaslasega kolm korda jääda lapseootusele, kuid kõik need korrad on lapse süda seiskunud kolm kuud pärast rasestumist ja nüüd ei ole õnnestunud enam lapseootusele jääda. Kuna naise vanus juba 40 ja peale sai otsustatud käia meestearsti jutul ja Dr.Kristo Ausmees diagnoosis mul eesnäärme kroonilise põletiku (mis tähendas ka põletikku spermas) ning ravisime seda põletikku pea aasta, millega sai sperma näidud täielikult korda ja eesnäärme sekreedi enam-vähem korda ja arsti arvamus oli, et kuna on väga pikka aega tarvitatud ravimeid(Relifex Nabumetonum ja Alfuzosinum), siis toidulisandite toetusel toimub ravi veel edasi ja asi peaks eesnäärmega korda saama. Üritanud nüüdseks pool aastat last eostada, pole see meil siiani õnnestunud ning nagu arstiga kokku lepitud, et lähen nii u.poole aasta pärast talle ennast näitama ja kes teab, ka häid uudiseid edastama, kuid kahjuks ei häid uudiseid rasestumisest ning spermaanalüüsidest selgusid taas põletikunäitajad ja lähen nüüd veel sekreediuuingut tegema, kuid arst arvas ka seal põletikku olevat, sest need kaks käivat käsikäes, kuigi jah sekreediuuringut nõudsin ise, kuna arst ise selleks initsiatiivi üles ei näidanud. Nüüd soovitas ka arst kunstliku viljastamisega tegelema hakata naise vanust silmas pidades ja sai ka esimesel konsultatsioonil ära käidud. Seal saadud kogemuse põhjal tekkisid kahtlused, et kas määratud ravimid on õiged, kuna kunstliku viljastamise konsultatsiooni arst minu sperma põletikufooni vaadates ei mõistnud, et miks ei ole antibiootikumi ravi määratud ja samas arvas ka, et naispoolele võiks sellisel juhul juba ka ravi määrata. Nüüd siit ka küsimused, et kas antud ravimid, mis Dr.Ausmees on määranud, on ikka õiged või peaks raviarsti vahetama ja kas ning kuidas oleks õigem nüüd käituda? Juhul kui raviarsti vahetus peaks tulema, kas siis algab kõik algusest (analüüsid-läbivaat jne,jne)või saab hetkel teostatud analüüside põhjal ravi muuta, jätkata või...Lisasin ka viimase spermaanalüüsi tulemused manusena.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Manuses kahjuks midagi ei leia. Ilma täpseid uuringutulemusi nägemata ei saa ka head nõu anda. Ülikooli meestekliiniku labori võimalused on veidi laiemad, kuid ka varasemate testide tulemused on võrdluseks väga vajalikud. Tugeva põletiku korral tuleks kindlasti kasutada antibiootikume. Optimaalse raviskeemi täpsustamiseks on vajalik teha eesnäärme ultraheliuuring, mis annab meile põletiku kõrval infot ka eesnäärme anatoomilistest iseärasustest ja kahjustustest.