Eesnäärme pakitsus 16.09.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere

Olen 38 a mees. Veel poissmees.
Viimasel 2 päeval olen tundnud väikest pakitsust eesnäärmes. Varem mul pole kunagi eesnäärmega probleeme olnud. Uriinijuga oli täna hommikul siiski tugev ja normaalne ning põis tühjenes ka hästi. Samas üleeile nagu tundus asi imelik. Lihtsalt nagu oleks väike pakitsus eesnäärmes.
Kuna olen poissmees, siis seksuaalelu mul hetkel pole, aga siiski no tühjendan ennast regulaarselt :))) Kui tihti peaks ennast tühjendama eesnäärme sekreedist (ejakulatsioon)? Kas 1x nädalas on normaalne või võib eesnäärme tervise huvides ka 2x nädalas ejakuleerida.1x nädalas peaks ju olema piisav eesnäärme tervise huvides. Või siiski tihemini?
PALUN ÖELGE MUIDU, KAS TEIE VASTUVÕTULE SAAB KIIRELT, ILMA JÄRJEKORRATA?
Lugesin hetkel, et optimaalne seemnepursete arv nädalas on 3 korda.
KAS VÕIB MUL EESNÄÄRE SELLEST HAIGESTUDA, ET OLEN ÜKSIK POISSMEES JA EI ELA REGULAARSET SUGUELU?
Siiski olen pidevalt "tühjendanud" ennast regulaarelt vähemalt 1 x nädalas. Kas võib eesnääre siis haigestuda seetõttu, et liiga vähe sellest?

Hetkel on ainult imelik pakitsus, mis algas 2 päeva tagasi?
Kui üle ei lähe, siis tuleksin Teie vastuvõtule.
Palun leidke aega vastata eelpoololevatele küsimustele?
lugupidamisega

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Selles vanuses on keskmine 1-3 seemnepurske piires nädalas. Eesnäärme põletiku võivad põhjustada tugevad/korduvad külmetamised, läbipõetud või käigusolev suguhaigus, mitmed seksuaalpartnerid. Kui probleem ei taandu mõne päevaga, sisi tasuks tõesti vastuvõtule tulla. Tasulisele vastuvõtule saab Ülikooli meestekliinikus enamasti hiljemalt nädala jooksul.