Munandite paistetus 01.07.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure juba pikemat aega, et munandid on kuidagi paistes ja imelikud. Autoga sõites tunnen, nagu munandid ei mahuks jalge vahele ära. Internetis leiduva pildi järgi eeldan, et tegu on munandimanusega. Tundub, nagu sooned oleksid paistes ja nende ümber oleks nagu pehme geeljas kogu. Vahepeal tuikab ja on valulik. Ka kusesurve on kohati muutunud. Vahel on paistetus suurem, vahel väiksem. Esimest korda (kuskil aastake tagasi) tundsin seda ebamugavus tunnet siis, kui olin öösel tööl ja külmetasin. Tundsin, nagu keegi oleks munandist venitanud ja soon purunenud. Ja kogu see jama on kestnud juba pikemat aega. Mäletan ka, et arstide poolt öeldi, et külmetasin selja. Kuid siiamaani annavad munandid tunda, aga seljas pole kunagi valu olnudki. Mis seda tekitada võib ja ega tegu ei ole vähiga? Võimalikud tegurid: suitsetamine(tubakas,kanep), pidutsemine, stress, liigne töökoormus? Või kui soovitate mul minna arsti konsultatsioonile, siis kuhu ja mida küsida, kuna mingid proovid seda nagu ei näitaks.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Vabandust hilinenud vastuste pärast!
Tuleb minna meestearsti vastuvõtule. Probleemi kohta saab üsna selge pildi läbivaatusel ja ultraheliuuringuga. Vajadusel teeme lisauuringuid sugutrakti põletike suhtes. Võimalikud variandid - väike vesimunand, varikotseele, munandimanuse alaäge põletik. Täpsemalt saab öelda peale läbivaatust.