Sekreedi uuring 20.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Käisin sekreedi uuringul ning peale seda on sperma verine. Enne uuringut oli kõik ok. Kas võib olla, et uuringul sai miskit viga ja selles asi? Kas peaksin muretsema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Sekreedi uuringu mõte on selles, et saada materjali ka nendest eesnäärmeosadest, mis seemnepurskega ei tühjene. Seega on väike trauma selle protseduuri loomulik osa. Sperma muutub punakaks väga väikesest verehulgast ja seda juhtub umbes 10% uuringute korral. Muretsemiseks põhjust ei ole. Kas ultraheliuuring on tehtud - probleem esineb enam neil, kel eesnäärmes vanast põletikust väiksed kivikesed tekkinud.