Voolus peenisest, valu ning liikumispiiratus käes 10.06.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Paar päeva tagasi avastasin, et peenise otsast tuleb mingit voolust. Urineerimine on ka natuke valulik olnud. Midagi muud ei ole täheldanud...on kindel partner, kes käis kuu aja eest kontrollis ja ei leitud tal midagi, ise lähen nüüd järgmine nädal meestearsti juurde. Nüüd teine probleem: umbes 1,5 nädalat tagasi tõusin ülesse ja siis tundsin, et vasak käsi on valus, algul arvasin, et lihtsalt ära maganud, aga ei ole paremaks läinud, pigem on see hullemaks läinud. Otsest valu nagu ei ole, vahel on aga harva, just siis kui kätt liigutada tahan siis on see valu. Valu on küünarnukis vasakus käes ja käe töö on piiratud nüüd. Kui panen labakäed oma ette ja üritan oma õlgasi puudutada, siis parema käega ei ole mul mingit probleemi, aga vasaku käega lihtsalt ei suuda, käsi ei pandu enam nii palju, hakkab valus, kui üritan ja nt kui panen käed väljasirutatult oma ette, siis vasakut kätt sirgeks ma ei saa, jääb siukse nurga alla, lihtsalt ei suuda seda sirgeks panna, hakkab valus. Ei ole ma oma kätt kuskile ära ka löönud, et tõusin lihtsalt ükspäev ülesse ja siis oligi see jama peal. Siit ka mu küsismus, et kas mingi suguhaigus/põletik või tekitada siukest probleemi mu käele, nagu ta hetkel tekitab, või on need kaks täiesti eraldi asja ja peaksin pöörduma nii meestearsti kui ka kirurgi poole ?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui peenisest esineb eritus, siis tuleb tõesti kohe mõelda suguhaiguste peale. Suguhaigused võivad harva põhjustada ka liigespõletikke. Seega esmalt tuleks välistada suguhaigused. Kui see pool korras, siis muud sugutrakti põletikud - eesnäärme ja seemnepõiekeste põletikud ja soolemikroobide esinemine sugutraktis. Ilmselt on vaja nõu pidada ka reumatoloogiga - soovitan ka sinna aeg broneerida.