Ateroom munandis 29.05.13 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline mure, et vasakus munandis on tekkinud ovaalne valutu tükike (olen natukene uurinud, et tegemist on vist ateroomiga). Kuidas seda kirurgiliselt elimineeritakse(raskusaste) ja palju see lõikus võiks maksma minna? Täpsustuseks ütlen veel, et neid on kolm tükki-kaks hästi väikest ja üks umbes herneterasuurune. Põletikulisi nähtusi pole täheldanud. Lihtsalt vaimselt on raske sellega koos elada. Mis eriala arsti juurde selle probleemiga täpselt peaksin pöörduma?

Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ilmselt siis ikka munandikotil. Selliseid muutuseid on väga paljudel meestel ja mina seda opereerida ei soovita. Kui ikka rahul pole, siis alustage perearsti visiidist. Tema suunab vajadusel edasi. Kui muutus tõesti sisemine - munandi peal, siis peaks kindlasti ennast meestearstile ette näitama!